Jenniferist:
Jennifer Shrader Lawrence on sündinud 15. augustil 1990 Louisville'is, Kentucky's. Ta on Ameerika Ühendriikide filmi- ja televisiooninäitleja ning ta  on mänginud sellistes filmides nagu  "The Burning Plain" ja "Winter's Bone" ("Paljad luud"). Tema esimeseks suuremaks rolliks sai TBS sari ''The Bill Engvall Show''.

20-aastasena oli ta teine noorim näitlejanna, keda on nomineeritud Academy Awardsi parima näitlejanna kategoorias. 22-aastasena teenis ta välja teise nominatsiooni Academy Awardsil filmi ''Silver Lining Playbook''. 2011. aastal kandideeris Jennifer Lawrence filmiga "Paljad luud" auhindadele Oscar ja Kuldgloobus parima naisnäitleja kategoorias, aga kaotas mõlemal korral Natalie Portmanile. Kuid kõige paremini on Lawrence tuntud tema rolli tõttu filmist ''The Hunger Games'', kus ta mängib ühte peategelast nimega Katniss Everdeen.

Lawrence on sündinud ja üles kasvanud Louisvilles, Kentuckys ja tal on kaks vanemat venda. Tema vanemad on Karen ja Gery Lawrence. Jennifer on mänginud kohalikus teatris ja 14-aastasena otsustas ta alustada oma näitlejakarjääri, paludes oma vanematel, et nad kolis New Yorki. Lawrence on õppinud Kammereri algkoolis. Ta lõpetas keskkooli kaks aastat varem, et alustada oma karijääri näitlemises.

Faktid:
Nimi: Jennifer Shraden Lawrence
Hüüdnimi: Jen
Sünnipäev: 15.august, 1990
Sünnikoht: Louisville, Kentucky (USA)
Tähtkuju: Lõvi
Elukoht: Santa Monica, California
Amet: Näitleja
Pikkus: 5’7½” (1.71 m)
Juuksed: Blondid
Silmad: Sinised
Vanemad: Gary ja Karen Lawrence
Vennad-õed: Kaks vanemat venda, Ben ja Blaine
Hobid: Teleka vaatamine, näitlemine, kitarri mängimine
Lemmiknäitlejad:Michael Fassbender, James McAvoy
Lemmikfilmid:Midnight In Paris, I Heart Huckabees, Harold and Maude, The Big Lebowski, Old School
Lemmikartist: Joni Mitchell
Lemmikbändid: Black Keys, Mumford & Sons, spice Girls, Queen, Beatles
Lemmikraamatud:The Other Boleyn Girl, Raise High The Roof Beam, We Need To Talk About Kevin, Anna Karenina, The Rum Diary
Lemmiktoidud: friikartulid, trüfflid(cake balls)